Teknoloji

Suudi Arabistan 38 milyar dolarlık yatırımla oyun merkezi kurmak istiyor

 
Bloomberg tarafından yayınlanan makaleye göre Suudi Arabistan oyun sektörüne girmek ve dalın öncüsü olmak istiyor. Bu kapsamda Suudi Arabistan’ın ülkenin göbeğinde bir oyun merkezi inşa etmek için 38 milyar dolar harcayacağı aktarılıyor. Petrol merkezli ülke, ekonomisini çeşitlendirme yoluna gidiyor.
 
Suudi Arabistan sektörün lideri olmak istiyor
 
 
 
Savvy Gaming Group tarafından yönetildiği aktarılan bu yatırım sayesinde Suudi Arabistan, oyun segmentine sağlam bir giriş yapmak istiyor. Kurulacak yeni oyun merkezi sayesinde ülke içinde yeni IP’ler oluşturulacak ve bu IP’leri oluşturmak için çeşitli şirketler satın alınacak veya oyun stüdyoları kurulacak.
 
Oyun merkezi kurulmasının yanı sıra gerçek zamanlı yatırımlarla oyun bölümü de desteklenecek. Bu bağlamda Savvy Gaming Group, Nintendo gibi büyük şirketlerdeki hisselerini artıracak ve Suudi Arabistan’da gelişen bir espor ekosistemi oluşturacak.
 
Savvy Gaming Group, 2022’de ikonik espor firması ESL’yi satın alarak özellikle son yıllarda büyük ses getirmeye devam ediyor. Bu satın alma ile rekabetçi oyuncu topluluğunu genişletiyor ve genişletmeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu