Ekonomi

Eskişehir’de çiftçilere tarım eğitimi verildi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB) Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi arasında imzalanan ‘Çiftçi ve Kent Üreticilerine Yönelik Eğitim Hizmeti’ protokolü kapsamında verilen tarımsal eğitimler ‘İş Güvenliği’ ile tamamlandı. Tarım’ eğitiminde.

Eskişehir’de faaliyet gösteren çiftçiler ve tarımsal üretim, tarımda kooperatifler ve örgütlenme, apiterapi, tarımsal gübreleme ve sulama, arıcılık, budama ve aşılama teknikleri, şehir bahçeciliği, tıbbi aromatik bitkiler, kırsal kesim kadınları ve gençleri, uygun tarım uygulamaları ve tarım ile ilgilenen vatandaşlar için. İş güvenliği bahisleri konusunda eğitimler verildi. İşbirliği protokolü kapsamında uzman eğitmenler tarafından verilen 12 eğitime 538 üretici katılırken; ‘Tarımda İş Güvenliği’ eğitimi ile süreç tamamlandı.

Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’daki kapanış programı; EBB Lideri Yılmaz Büyükersen, EBB Genel Sekreter Yardımcısı Senem Ekinci, EBB Tarım Hizmetleri Daire Başkanı Sibel Benek, eğitmenler, il merkezi ve kırsal ilçelerden çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.

Tarıma ve üretime takviyeler vermeye devam edeceklerini belirten Lider Büyükerşen, şunları kaydetti:

“Ülkemizin en değerli kesimlerinden biri olan tarım alanında çalışan çiftçilerimizin genel olarak kırsal kesimde olması ve bu nedenle eğitime istedikleri biçimde ulaşamamaları, birçok ekonomik fırsatı kaçırmalarına ve mağdur olmalarına neden olmaktadır. teknolojik gelişmelerden yoksun.Çiftçilerimiz hala atalarından ve babalarından öğrendikleri ile tarıma devam etmektedirler.Gelecek nesillere sağlıklı tarım topraklarının sunulmasını sağlamak için çiftçilerin bilinçli olması ve bu bilinçle üretim yapması ve uygulama yapması gerekmektedir. bilinçlendirmenin en doğru formülü eğitimdir.Büyükşehir Belediyesi olarak bu kapsamda düzenlediğimiz eğitimler ile çiftçilerimizin işlerini daha iyi tanımalarına ve üretimde hangi seviyede olduklarını belirlemelerine yardımcı oluyoruz. eksik oldukları alanlarda hak ettikleri fiyat ve değeri kazanmak, kentli üreticiler için kırsal kültürle bütünleşmek, hayatın her alanında üretime katılmak ve tarımla bağlarını güçlendirmektir. Eğitimlere katılan tüm katılımcılara ve eğitmenlere teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından Büyükerşen; Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanı Levent Özbunar’a teşekkür plaketi takdim ederken, Dr. Nihal Can Ağırbaş, Av. Adalet Sezer Özbunar, Dr. Basri Şanlı, Ziraat Yüksek Mühendisi Eren Çağdaş, Ziraat Yüksek Mühendisi Hakan Ekici, Dr. Demet Uygan, Ziraat Yüksek Mühendisi Oğuzhan Ulucan, Su Ürünleri Yüksek Mühendisi İsmail Kozanlıoğlu, Ziraat Yüksek Mühendisi İsmail Dağtekin de teşekkür belgesi verdi.

sivrihisarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu