Haber

Cengiz Gökçel: “Nurdağı Belediye Binası Depremde Hasar Gördü, Bu Bina Depremde Neden Yıkılmadı, İş Makinaları İle Yıkıldı, Sorumlusu…

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel“Nurdağı Belediye binası depremde hasar gördü ama yıkılmadı. Bu bina depremde yıkılmadığı halde neden aynı gün akşam iş makineleriyle yıkıldı. Bunun sorumlusu kim, neden? Bu bina yıkıldı mı?”

“Nurdağı Belediye binası enkazının yanındayız. Tez Nurdağı Belediye binasının depremde hasar gördüğü ama yıkılmadığı. Deprem günü bu bina özellikle akşam yıkıldı, ağır makineli, belediye binası içindeki tüm belgelerle enkaza döndü. Bir gün onu da yıkma ihtiyacı hissediyorlar. Bunun sorgulanması, araştırılması ve altında yatan gerçeğin ortaya çıkarılması gerekiyor.”

“2018 YILI BENZİN, MOTOR İHALE FATURALARI”

Enkazda çok sayıda ihale dosyası ve evrakının olduğuna işaret eden CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün, “Burada bir sürü ihale dosyası, fatura var. Hepsi hurdaya döndü. Akaryakıt ihale faturası, mazot ihale faturası var. 2018 için.”

“BU BİNA DEPREMDE YOK OLMADI, GÜNDEKİ GİBİ İŞ MAKİNELERİ TARAFINDAN YIKILDI, BUNDAN SORUMLU KİM?”

Gökçel, “Belediyenin gelir ve tüketim belgelerinin havada uçuştuğunu hep görüyoruz. İhale belgeleri, yapı kullanma izin belgeleri, yapı kullanma izin belgelerinin arşiv belgeleri var. Öğleden sonra depremde yıkılmadığı halde bunun sorumlusu kim, neden?” Bu bina yıkıldı” dedi.

Kaynak: ANKA / Yeni

of-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu