Haber

Adana’da meydana gelen depremde 5 binanın yıkıldığı Güzelyalı Mahallesi’nde 7 bina için yıkım kararı verildi.

Depremde 5 binanın yıkıldığı ve en çok hasarın meydana geldiği Adana’nın Güzelyalı Mahallesi’nde ağır hasarlı 7 bina için yıkım kararı verildi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen iki depremde Adana şehir merkezinde 11 bina yıkıldı, 418 kişi hayatını kaybetti. Kentte en çok harap olan yer ise Güzelyalı Mahallesi oldu. Birinci ve ikinci depremlerde yıkılan 5 binada milyonlarca apartman çok kişiye mezar oldu. Depremin ardından yapılan incelemelerde çok sayıda binanın ağır ve orta hasarlı olduğu belirlendi. Aradan 3,5 aydan fazla zaman geçmesine rağmen itiraz süresi nedeniyle binalar yıkılmadı. İnceleme ve itiraz süresi dolan 7 bina için yeni yıkım kararı verildi.

Güzelyalı Mahallesi Muhtarı Göktürk Güngör, Adana İl Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü’nün yaptığı incelemeler ve itiraz sürelerinin ardından 7 binanın yıkıldığını bildirdi.

Güngör, “Yıkım kararı müdürlük tarafından tarafımıza iletildi. Biz de bu kararları yıkılacak dairelerin kapılarına ve muhtarımıza astık.” dedi.

Mahalleli, binaların yıkılmasının yanlış bir karar olduğunu, bunun tehlikeli olduğunu ve alınan kararın bir an önce uygulanması gerektiğini söyledi. – ADANA

alapliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu